Перша частина цього сезону безсумнівно є знаковою для “Металіста 1925”. Адже напередодні свого п’ятирічного ювілею команда дебютувала в Українській Прем’єр-лізі! Тож, все тут, відбувалося вперше: перший матч, перший забитий та перший пропущений гол.
Свій перший поєдинок на найвищому рівні українського футболу “Металіст 1925” провів на своєму стадіоні 25-го липня проти львівського “Руху”. Приємно згадати, що у цьому матчі команда змогла здобути свою і першу перемогу. “Рух” було обіграно з рахунком 2:1. Автором першого голу “Металіста 1925” в УПЛ став також дебютант “еліти” Юрій Батюшин. Він вразив ворота суперників уже на 8-й хвилині того поєдинку. Перше попередження до пасиву команди записав Артур Западня на першій компенсованій до першого тайму хвилині. І в цій же грі було пропущено перший гол в УПЛ, який, втім, не завадив здобути перемогу. Автором став Орест Кузик, сталося це на початку другого тайму.
Всього ж у першій частині сезону 2021/2022 років “Металіст 1925” провів 18 поєдинків. У шістьох матчах вдалося здобути перемоги, одного разу була зафіксована нічия, та в одинадцяти поєдинках команда поступилася. У цих матчах було забито сімнадцять голів, а пропущено двадцять дев’ять. У середньому виходить, що “Металіст 1925” забивав майже по голу за матч. А пропускав трохи більше півтори голи за гру.
Найкращим бомбардиром “Металіста 1925” у першій частині сезону став Консейсао Олівейра. І поки ви на секундочку задумалися про те, хто це, ми продовжуємо про те, що Марлісону вдалося п’ять разів відзначитися у воротах суперників. Хоча він приєднався до команди вже після старту сезону і брав участь тільки в 14-ти матчах. І тільки один з них він провів повністю. Ще в 11-ти матчах його було замінено, а в двох поєдинках він сам з’являвся на полі виходячи на заміну. Відтак, у середньому Марлісону знадобилося близько 190-та хвилин на один забитий гол. Трьома забитими голами вдалося відзначитися Юрію Батюшину. Двічі своїми влучними ударами засмучував суперників Дмитро Криськів. Ще п’ятеро гравців відзначилися по одному разу, а також гол у свої ворота забив захисник “Чорноморця” Дубко, після прострілу від Фабіньо.
Футболісти “Металіста 1925” у першій частині цього сезону чотири рази били пенальті. І тільки перший з них, що було призначено у ворота “Ворскли” у п’ятому турі не вдалося реалізувати.
По три асисти на рахунку Фабіньо та Андрія Ременюка. У них по дві класичних гольових передачі, після яких партнери відзначилися голами. Третій асист Фабіньо – вже згаданий простріл, після якого м’яч у свої ворота зрізав Дубко. А у Ременюка зароблений пенальті у ворота “Минаю”, який реалізував Габелок. По дві гольових передачі у Юрія Батюшина, Дмитра Криськіва та Євгена Протасова.
По системі гол+пас у лідерах Марлісон та Юрій Батюшин. Хоча, звісно, у бразильця про “+пас” мова не йде. Його витягують п’ять забитих голів. А от у Юрій Батюшина три голи та дві гольові передачі. На третій позиції за цим показником Дмитро Криськів: у нього по два голи та асисти.
Свою першу та єдину нічию “Металіст 1925” зіграв у 9-му турі, на виїзді проти “Львову”. Глядачі, які спостерігали за тим поєдинком, так голів і не побачили – 0:0. До речі, “Металіст 1925” на рівні з “Дніпром-1” є найменш миролюбивою командою. Оскільки саме ці команди тільки по одному матчу в першій частині сезону зіграли у нічию.
Трошки про негативні показники. Фабіньо отримав найбільше жовтих карток у матчах Прем’єр-ліги в складі “Металіста 1925”. Їх у бразильця аж п’ять. Він отримував попередження кожні 175-ть хвилин. По чотири “гірчичники” в пасиві Артура Западні, Сергія Ченбая, Андрія Ременюка та Олега Голодюка. У Михайла Шершня три жовтих картки, але одна з них перетворилася у червону картку. Тож, саме у Шершня єдине вилучення з поляу складі “Металіста 1925”. Ще п’ятеро гравців нашої команди отримали по два попередження. Та шість по одному.
Найчастіше виходили на поле з лави запасних Антон Савін та Ілля Зубков, у них по дев’ять таких появ. По вісім разів були покликані підсилити гру Максим Задерака та Андрій Ременюк. Аж одинадцять разів поступався місцем на полі партнерам Марлісон. По вісім разів були замінені четверо гравців: Євген Протасов, Фабіньо, Олег Голодюк та Юрій Батюшин.
У всіх 18-ти матчах Прем’єр-ліги, що були зіграні у першій частині сезону з’являвся на полі у складі “Металіста 1925” тільки один гравець – Артем Габелок. Брали участь у 17-ти поєдинках двоє гравців: Андрій Ременюк та Михайло Шершень. По 16-ть матчів УПЛ у 2021-му році в активі Дениса Сидоренка, Антона Савіна, Віталія Єрмакова та Дмитра Криськіва.
Якщо ж подивитися на кількість зіграних хвилин, то тут лідер також Артем Габелок – 1584 хвилини проведено на полі в матчах УПЛ. 1506 хвилин – це другий показник, який належить Михайлу Шершню. На третій позиції за кількістю зіграних хвилин Денис Сидоренко. Капітан “Металіста 1925” провів на полі в матчах Прем’єр-ліги 1440 хвилин.
Наймолодшим гравцем, що виходив на поле в УПЛ у складі “Металіста 1925” став Владислав Островський. Він вийшов на заміну у грі другого кола проти “Чорноморця” у віці 17-ти років, двох місяців та двадцяти дев’яти днів. Компанію серед наймолодших йому склали 19-річні Максим Коваленко, Юрій Потімков та Амар Квакіч.
Найстарший гравець “Металіста 1925” у першій частині сезону – Олег Голодюк, зараз півзахисникові 33 роки. По 32 роки двом голкіперам команди – Денису Шеліхову та Денису Сидоренку.
Матчі за участі “Металіста 1925” стали третіми за відвідуваністю в УПЛ у першій частині сезону. Більше ніж на нашу команди глядачів приходили тільки на матчі грандів “Динамо” та “Шахтаря”. Всього 73 468 глядачів побували на трибунах, це у середньому це 4081 глядач за матч. Середня відвідуваність домашніх матчів склала майже 6200 глядачів за матч. Найвідвідуванішим матчем став поєдинок проти “Динамо”, його з трибун стадіону “Металіст” подивилися 16 812 глядачів. Другим за відвідуваність матчем “Металіста 1925” став гостьовий поєдинок проти “Шахтаря” – за ним спостерігали 7137 вболівальників. Третій – домашній поєдинок проти “Чорноморця”. Матч третього туру з трибун дивилися 7044 глядачі.
Джерело www.metalist1925.com