“Металіст 1925”: статистичні підсумки першого кола 2022/2023

“Металіст 1925”: статистичні підсумки першого кола 2022/2023

“Металіст 1925” проводить другий сезон в еліті українського футболу. Історія молодого клубу мала б розповідати вже про півтора роки в Прем’єр-лізі. Але через повномасштабне російське вторгнення до України минулий сезон не був дограний. Новий чемпіонат в умовах війни – був наповнений запитаннями, ризиками та викликами. Через постійні обстріли Харкова команда змушена була базуватися на Київщині та саме в столиці проводити домашні матчі. Тож, давайте згадаємо, якими вийшли перші пів кола Чемпіонату України з футболу в умовах війни для “Металіста 1925”:

Перший поєдинок нового чемпіонату був знаковим не лише для “Металіста 1925” та його вболівальників. Адже гра нашого клубу проти “Шахтаря” взагалі відкривала цей неймовірний сезон. І дебютний матч вийшов цілком вдалим! Футболісти “Металіста 1925” гідно протистояли гранду, українського футболу і в підсумку поєдинок закінчився безгольовою нічиєю. Зрозуміло, що в тому поєдинку “Металіст 1925” діяв другим номером, проте цілком міг і здобути перемогу в тому матчі. Те ж саме, мабуть, можна сказати і про заключний поєдинок першого кола проти “Динамо”. Він також закінчився нічиєю 0:0. Мало хто та мало коли може похизуватися подібним досягненням в українському футболі: не програти за одне коло ані “Шахтарю”, ані “Динамо.

Усього ж у першій частині сезону 2022/2023 “Металіст 1925” провів 14-ть поєдинків,  у середньому набираючи 1.29 очок за матч. Так, хоч ми і підводимо підсумки першого кола і очікуємо на коло друге. Проте після зимової паузи “Металіст 1925” розпочне саме дограванням поєдинку першого кола проти “Олександрії”. Та гра мала відбутися 10-го жовтня, проте її відклали через масований ракетний обстріл. І тепер, попередньо, вона має бути зіграна 25-го лютого.

У тих же матчах, які зіграти вдалося  “Металіст 1925” здобув чотири перемоги, зазнав стільки ж і поразок. Відповідно, решта шість матчів закінчилися з нічийним результатом (цікаво, що за 18 матчів минулого сезону у “Металіста 1925” була лиш одна нічия). Це найбільший показник у Прем’єр-лізі. Жоден інший клуб не розписував аж стільки мирових. У другого за цим показником “Чорноморця” 5 нічиїх.

У зіграних поєдинках футболісти “Металіста 1925” забили 13 голів. Це трошки менше одного голу за гру. А пропустили у свої ворота – 17 голів, у середньому це 1.2 голу за гру. У шести матчах футболістам не вдалося засмутити голкіперів команд-суперниць. Свої ворота залишили “на замку” гравці “Металіста 1925” також у шести поєдинках. Загалом у матчах за участі нашого клубу забивалося у середньому трошки більше двох голів за гру – 2.1.

Найкращим бомбардиром команди у першому колі став Ростислав Русин. На його рахунку чотири голи у ворота суперників, які він забив в 11 матчах, у яких брав участь. На один забитий гол Русин витрачав, трошки більше 194 хвилин. Три забитих голи на рахунку Андрія Борячука, їх він забив у восьми матчах. У середньому на гол форвард витрачав 217 хвилин. Два голи на рахунку Ярослава Мартинюка. Півзахисник двічі реалізував удари з 11-метрової позначки. Дмитренко, Габелок та Безуглий записали на свій рахунок по одному голу, а у грі з “Кривбасом” гол у своїй ворота забив форвард криворізької команди Дебелко.

Найкращий асистент “Металіста 1925” у першому колі – центральний захисник Ігор Курило. Двічі він асистував довгими передачами, які він виконував своєю майже “чарівною” лівою ногою, ще одного разу виконав скидку після верхової боротьбі. Проте найцікавіше, що в усіх трьох випадках Курило асистував Русину. Решта шість футболістів, які виконували результативні передачі робили це по одному разу. Курило є найкращим асистентом серед усіх центральних захисників у Прем’єр-лізі 

За системою гол+пас у топі все ті ж футболісти. Уже згадані чотири результативних дії у Русина, по три у Борячука та Курила стільки ж у Мартинюка, у якого окрім двох забитих голів є ще один асист.

Найчастіше виходили на поле з лави запасних одразу троє гравців – Костянтин Бичек, Андрій Чирук та Владислав Дмитренко (всього зіграно. По шість разів тренери намагалися використати цих футболістів у якості “джокерів”. Найчастіше був замінений по ходу матчу Дмитро Кравченко, він десять разів поступався місцем на полі партнерам по команді. Андрій Ременюк та Андрій Борячук по 5-ть разів не догравали матчі до фінального свистка, після того як виходили на поле у стартовому складі.

У всіх 14-ти матчах Прем’єр-ліги, що були зіграні взяли участь одразу четверо гравців: Артем Габелок, Дмитро Кравченко, Андрій Ременюк та Ігор Курило. Але тільки останній провів на полі усі 1260 хвилин, тобто жодного разу не був замінений. Відповідно на рахунку Курила найбільша кількість зіграних хвилин. Другий за цим показником Артем Габелок (1219 хвилин) та Андрій Ременюк (1202 хвилини). 

Найвищу швидкість серед гравців “Металіста 1925” продемонстрував Андрій Ременюк. У грі проти “Чорноморця” йому вдалося розігнатися до швидкості 36.37 кілометри на годину. Друга позиція у Микити Безуглого, у поєдинку проти “Рух” його максимальний показник був 32.95 км\год. Третій Костянтин Бичек, який у поєдинку проти “Ворскли” біг зі швидкістю 32.56 км\год.  Андрій Борячук у поєдинку проти “Кривбасу” розігнався до 31.58 км\год, а замикає топ-5 за найбільшою швидкістю Максим Жичиков, який у грі проти “Миная” розігнався до 31.51 км\год.

Наймолодший гравець, який виходив на поле в футболці “Металіста 1925” у цьому сезоні – Дмитро Капінус. 19-річний захисник був учасником 12-ти матчів. 20-річний Юрій Потімков двічі виходив на футбольне поле у першому колі. 

Також варто відзначити воротаря юнацької команди Кирила Іваннікова. Він двічі потрапляв до заявки основної команди на матчі Прем’єр-ліги. Уперше це сталося у матчі проти “Колоса”, коли Іваннікову було 16 років, 8 місяців та 19 днів.

Найстарші гравці, які виходили на поле у складі “Металіста 1925” у цьому сезоні – це Ярослав Мартинюк та Денис Сидоренко. Гравцям по 33 роки, лиш Ярослав старший за Дениса на два місяці.

Більше частину сезону Євген Ткачук пропустив через пошкодження. Він з’являвся на полі тільки в трьох останніх матчах. Тим не менше, саме його показник є найкращим за середньою кількістю очок набраних за матч. Коли Ткачук був на полі “Металіст 1925” набирав у середньому 2.33 очки за гру. Другу позицію поділяють Юрій Потімков (2 матчі) та Андрій Чирук (6 матчів) – у них по два очки за гру. Учасник 8-ми поєдинків Андрій Борячук має у середньому 1.63 очки за гру.

Якщо зазирнути до більш детальної статистики, то за показником xG (кількість очікуваних голів) лідер у складі “Металіста 1925” – Ярослав Мартинюк – у нього цей показник 2.6. У Андрія Борячука – 2.4, а в Ростислава Русина – 2.1.

Найбільше ключових передач виконали Артем Габелок та Максим Жичиков – їх у них по 11, а в Андрія Ременюка на одну менше – 10.

Лідер за кількістю вдалих обіграшів у першому колі – Андрій Ременюк. Їх у нього 39. У Ростислава Русина – 31. Замикає топ-трійку Дмитро Капінус з 19 обіграшами.

Очікувано, лідерами за кількістю виграних єдиноборств є центральні захисники команди. У Ігоря Курила – 110, а в Микити Безуглого – 87. У Ярослава Мартинюка та Максима Жичикова по 47.

Ще один показник, де домінують оборонці – це перехоплення м’яча. У Безуглого 123 перехоплення, у Курила – 105, а в Жичикова – 83.

Вдало зіграти на підбиранні більше мають можливостей гравці середньої зони. Тому найбільше підбирань у Андрія Ременюка – 74, 73 – у Ярослава Мартинюка та 71 підбирання на рахунку Артема Габелка.

Ну і на останок, у виграних єдиноборствах на другому поверсі знову домінують центрбеки. У Ігоря Курила таки перемог було 48, у Микити Безуглого 46, а в третього за цим показником Ярослава Мартинюка – 22.

На жаль, цьогоріч у статистичних підсумках ми не згадуємо про показники відвідуваності матчів. Адже, хоч загальна кількість вболівальників, хоч середня відвідуваність домашніх матчів, хоч гостьових – за всіма пунктами у першому колі сезону 2022/2023 будуть нулі. І це спільна картина для всіх українських команд. Сподіваємося, що вже у 2023-му році вдасться проводити матч за присутності вболівальників та на своєму домашньому стадіоні.

Порівняти статистику першого кола цього сезону зі статистикою першої частини попереднього чемпіонату, а також згадати скільки всього глядачів подивилися матчі “Металіста 1925” у дебютному для команди сезоні в еліті українського футболу –  можна за цим посиланням.

Джерело www.metalist1925.com

Залишити відповідь